Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kişide istendik davranışlar elde etme süreci olarak tanımlanan eğitim anlayışı, yerini kişinin gelişimini sürdürebileceği, araştırma, öğrenme ve uygulama sürecini destekleyen bir eğitim anlayışına bırakmıştır. Bu eğitim anlayışı sadece insanı yetiştirmek değil; yaşam boyu eğitim anlayışı içerisinde, kendini sürekli tamamlayan ve eğiten insan yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kaliteli bir mesleki eğitim, gençleri geleceğe hazırlayacağı gibi, aynı zamanda endüstriyel alanda rekabetin de önünü açacaktır. Bu alandaki tüm eğitim alt yapısı buna göre planlanmalıdır.

Ülkemizde, yeni teknolojiler ve iş geliştirme çalışmaları, önce sektörler tarafından uygulamaya sokulmakta, daha sonra eğitim kurumlarına aktarılmaktadır. Ancak bu arada geçen sürede mevcut teknolojilerle birlikte, edinilen bilgiler de eskimektedir. Bu nedenle mesleki eğitim veren kurumlar, sanayi bölgelerinde faaliyet göstermeli ve hatta sanayi kuruluşları tarafından yönetilmelidir. Böylece sektörlerde kullanılmaya başlanılan yeni teknolojik bilgiler, sanayi bölgesi içerisinde veya bünyesinde bulunan okullara, daha kısa zamanda ulaşacaktır. Okulların sanayi bölgeleri içerisinde bulunması sayesinde, bu okullarda görev yapan öğretmenler de, sanayideki gelişmelere daha kısa zamanda ulaşacak, uygulamaları bizzat uygulayıcılardan öğrenme imkânı bulacaktır.

Bu amaçla İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Bölge içerisinde eğitim alanı olarak ayırdığı 13700 m2 lik arsa üzerine bir teknik lise yapmayı planlamıştır. 14000 m2 kapalı alana sahip olan Özel İAOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmir’de açılan ilk ve tek özel teknik lise olup öğrencilerinin tamamı %100 burslu olarak öğrenim görmektedir.

Okulumuz daha projesi hazırlanırken, öğrenim görecek olan öğrencilerin, çalışacak personelin, öğrenci velilerinin, sanayicinin, okulumuza ilk adımında kendilerini rahat hissedecekleri ve güven duyacakları bir yapı olarak tasarlanmıştır. Eğitim yapıları sadece öğrenme mekânı değil; aynı zamanda sosyal ilişkilerin üretildiği, insanların ders dışında da birbirlerinden bir şeyler öğrenebildiği bir yaşam alanıdır. Eğitimin fiziksel ortamı, öğrencilerin birikimi üzerinde en az doğrudan verilen bilgi kadar etkili ve eğiticidir.

Okulumuzda sürekli olarak eğitim seminerleri ve sosyal faaliyetler düzenlenmektedir. Amacımız öğrencilerimizin teknik ve pratik bilginin yanında sosyal yaşam becerileri kazanmalarıdır.

Özel İAOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, günümüz dünyasının olmazsa olmazı yabancı dilin öneminin de farkındadır ve öğrencilerinin mezun olduklarında iyi derecede İngilizce konuşup, okuyup ve yazmalarını amaçlamaktadır.

İnanıyoruz ki çocuklarımız, isteyerek seçtikleri ve severek yaşadıkları okulumuzda,  hepimizin arzu ettiği; iyi bir insan, yurtsever bir vatandaş ve nitelikli bir eleman olarak yetişeceklerdir.

Satı ÇALIŞKAN

Özel İAOSB Nedim Uysal
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.